با سلام،

اردیبهشت ماه سال 95 هایپرسرور 5 ساله شد. 5 سال از شروع ارائه خدمات عمومی هایپرسرور گذشت. در این مدت همواره سعی و کوشش بر این بود که بهترین خدمات با کمترین قیمت ممکن ارائه گردد و همواره رضایت کاربران در بیشترین سطح ممکن جلب گردد. البته زمان هایی با فراز و فرودهایی همراه بود و در مقاطعی گسترش بازار و افزایش مشتریان با روند کندی صورت گرفت.

اما امسال بعد از گذشت 5 سال، با توجه به شرایط و تجارب گذشته سرویس دهی خود را بازتعریف کردیم و امیدواریم بتوانیم همانند گذشته رضایت کاربران را جلب نماییم.

از همین رو وب سایت اصلی مجموعه از دسترس خارج شد و تا زمان تکمیل نسخه جدید صفحه ای موقت در دسترس قرار گرفته است. برای مشاهده ان می توانید به آدرس زیر مراجعه نمایید:

http://www.hyperserverco.com

پورتال مشتریان به منظور کوتاه شدن لینک از آدرس http://support.hyperserverco.com به http://my.hyperserverco.com تغییر پیدا کرد. البته آدرس قبلی به صورت خودکار به آدرس جدید منتقل می شود. همچنین سامانه به صورت کامل به روز و به منظور نمایش خواناتر و زیباتر از فونت های فارسی وب استفاده شده است.

از زمان شروع نوسانات نرخ ارز در چند ساله گذشته، هایپرسرور به عنوان اولین سرویس دهنده ای بود که واحد ارزی سیستم را ریال به دلار تغییر داد تا به صورت شناور و با توجه به قیمت ارز آنلاین، قیمت سرویس ها متغیر باشد تا همانند بسیاری از سرویس دهندگان، با مشکلات پرداخت و ضرردهی روبرو نشود. اکنون پس از گذشت چند سال و ثبات تقریبی در بازار ارز، مجدد واحد ارزی سیستم به ریال تغییر کرد. از همین رو دیگر نرخ تبدیل در سامانه فروش قرار ندارد.

و اما مهمترین تغییرات در بخش سرویس دهی هایپرسرور روی داد. کلیه سرورهای میزبانی وب و سرورهای اختصاصی مجازی از کشور امریکا، ایالت New Jersey به کشور آلمان منتقل شد. دلیل این تغییر اختلالات زیاد شبکه اینترنت کشور به موقعیت سرورهای ما بود. البته این تصمیم بسیار دشوار بود، زیرا دیتاسنتر میزبان ما یکی از برترین ها در کشور امریکا بود. البته در آینده مجدد کشور امریکا به لیست کشورهای سرورهای اختصاصی مجازی اضافه خواهد شد.

پس از انتقال به موقعیت جدید علاوه بر کاهش بسیار زیاد فاصله پینگ تایم به ایران و افزایش سرعت محسوس لود وب سایت ها و سرعت ریموت، تمامی سرویس ها به سرورهای قدرتمندی با بیش از 64 گیگابایت رم و پردازنده قدرتمند منتقل شده است. شبکه دیتاسنتر جدید نیز قدرتمند است و پورت 1 گیگابیت قابل دستیابی است. از بارزترین ویژگی های سرورهای جدید استفاده از هاردهای پر سرعت SSD برند Samsung سریس 950 Pro می باشد که سرعت خواند و نوشتن اطلاعات در آن ها به 2500 مگابایت در ثانیه میرسد که با استفاده از نرم افزار Cache قدرتمند این سرعت تا 3500 مگابابت افزایش یافته است!

تست سرعت هاردهای SSD هایپرسرور Samsung 950 Pro، مشاهده کنید: http://www.hyperserverco.com/static/Storage-Test-1.jpg

تست سرعت هارد SSD سری OCZ Vertex 3، مشاهده کنید: http://www.hyperserverco.com/static/Storage-Test-2.jpg

تست سرعت 4 عدد هارد Western Digital Black Edition به صورت RAID 0، مشاهده کنید: http://www.hyperserverco.com/static/Storage-Test-3.jpg

تست سرعت شبکه به کشور هلند: http://www.hyperserverco.com/static/Speed-Test-1-NL.jpg

تست سرعت شبکه به کشور هلند: http://www.hyperserverco.com/static/Speed-Test-2-NL.jpg

تست سرعت شبکه به کشور فرانسه: http://www.hyperserverco.com/static/Speed-Test-3-FR.jpg

در این نسل از SSD ها به جای رابط SATA III از PCI Express استفاده شده که جدیدترین و سریع ترین نسل SSDها می باشد. محسوس ترین تغییر سرعت را می توان در سرورهای مجازی ویندوزی مشاهده کرد که با ریبوت / ریستارت سرور مجازی، در کمتر از 15 ثانیه سرور راه اندازی می گردد.

قسمت بسیار مهم دیگری که در در سرویس دهی انجام شد، تغییر پلتفرم مجازی سازی از VMWare به KVM می باشد. به دلیل پیچیدگی در وب سرویس VMWare و دشوار بودن ایجاد پنل برای کاربران، تصمیم گرفته شد تا به مجازی ساز KVM که همچون VMWare یکی از برترین مجازی سازهای مبتنی بر لینوکس است و امکانات متنوعی ارائه میکند، مهاجرت کرده و از پنل Virtulizor برای خودکار سازی بسیاری از فرآیندها استفاده نماییم. از همین رو در حال حاضر امکانات زیر از محیط کاربری و پنل مجزا در دسترس است:

* امکان روشن و خاموش کردن سرور مجازی
* امکان ریبوت / ریستارت به 2 صورت نرم افزاری و سخت افزاری
* امکان اتصال از طریق VNC به سرور به 2 صورت HTML تحت وب و Java
* امکان تغییر Hostname برای سیستم عامل
* امکان تغییر رمز عبور سسیستم عامل و VNC
* امکان نصب مجدد سیستم عامل در کمتر از چند دقیقه از میان بیش از 10 گزینه قابل انتخاب
* امکان لود کردن ISO مورد نظر شما
* امکان مشاهده منابع مصرفی سرور از جمله رم، پردازنده، فضای دیسک و پهنای باند مصرفی

به منظور مشاهده نمونه تصویر از پنل مدیریت بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

http://www.hyperserverco.com/static/VDS-Panel_preview.png

در بخش سرویس میزبانی وب لینوکس، به منظور افزایش امنیت و امکاناتی از جمله استفاده از پشتیبانی ورژن های متفاوت PHP، در کنار سایر الحاقات و نرم افزارهای امنیتی، سرورهای میزبانی به CloudLinux مجهز شدند. همچنین به منظور تسهیل نصب سیستم های متفاوت و متنوع وب سایت ها، پلاگین Softaculous نصب و تنظیم شده است که قابلیت نصب بیش از 400 اسکریپت متنوع را دارا می باشد.

در نهایت انجام تمامی این موارد، برای افزایش کیفیت سرویس دهی به کاربران بوده است. امید است بتوانیم در آینده به این مهم دست یابیم.

با آرزوی بهترین ها برای شما،
مدیریت هایپرسرور


Monday, May 30, 2016

« برگشت